SWIM LESSONS 2021: Session 2: July 5th – July 15th

Franklin Knolls Swim Lesson Schedule
Session II – Evening-July 5,6,8,9 ,12,13,14,15 (July7 is a home B Meet)

6:00-6:30
Beginner I Low

6:00-6:30
Beginner I Medium

6:00-6:30
Beginner I High

6:00-6:30
Advanced Beginner

Beth Hutchins
Elora Derbyshire

Serena Kemp
Charles Pucci
Nora Moffatt 7/12-7/16

Sage Dennis
Ellie Fulmer
Mary Gillon (7/8 on)

Aidan McDougall
Fletcher Dennis
Nora Pauley (Tu&Th only)

Julia Kasimow- Shames
Isabella Bucher
Margaret Snelling

Victoria Pemberton
Satya Dutta- Isaacmann (7/5-7/9) Greta Ryder
Charlie Assad
Oliver Melgosa
Elise Hall

Ryan Weschler
Nora Picon
Grace Nemechek
Andra Chervin
Isabella Sorsio

Scarlett Pollock
Isabella Nash
Ananee Solan
Cameron Aponte Charlie Aponte
Tyler Smith

6:35-7:15 Beginner II

6:35-7:15 Beginner III

6:35-7:05 Beginner I High

6:35-7:15 Advanced Beginner

Beth Hutchins
Elora Derbyshire
Nora Moffatt (7/12-7/16)

Serena Kemp
Charles Pucci
Nora Pauley (Tu&Th only)

Sage Dennis
Ellie Fulmer
Mary Gillon (7/8on)

Aidan McDougall Fletcher Dennis

Amelia Staub
Luke Weschler
Yadani Solan
Nathan Lunsford
Otis Terrell
Audrey Barclay
Walther Strange- Pashigian
Luke Richards

William Ryder
Lillian Lira
Emily Spence
Ariel DeLucia
Luke Sharbaugh
Paul Ferry
Anthony Baran

Nora Spencer
Devin McMillian
Beckett Perkins
Cora Perillo (7/12-7/15)
Lily Richards

Amelia Hall
Sean Palm
Bella Palm
Benjamine Prugar Declan Sousa
Zoe Ginsberg

7:20-8:00
Intermediate 1

7:20-8:00
Beginner III

Beth Hutchins
Elora Derbyshire
Fletcher Dennis
Nora Pauley (Tu&TH only)

Serena Kemp
Charles Pucci
Ellie Fulmer
Mary Gillon (7/8 on)

Joseph Lira
Henry Warden
Alexa De Lucia
Lydia Stager
Grace Colburn
Thomas Colburn
Ruby Terrell

Dylan Stager
Lucia Klauda
Lucas Barber
Thad Barclay
June Sousa
Connor Sorsio
Edith Anderkoo

Franklin Knolls Swim Lesson Schedule
Session II: Morning -July 5,6,7,8,12,13,14,15

9:00-9:30
Beginner I Medium/High

9:00-9:40
Beginner II

9:00-9:40
Beginner III

9:00-9:40
Beginner II

Aidan McDougall
Dylan Rawlins
Adelaide Pucci
Lucy Conrad

Serena Kemp
Charles Pucci

Megan Strachan
Caleb Plank
Charlotte Case
Mary Gillon (7/8 on)

Audrey Strachan
Nora Pauley
Grace Rawlins

Vivien Herman
Audrey Di Piazza
Allison Fullenkamp Quinnie Kralovec Simone Herman Reed Rodriguez

Joseph Brill Bennett Jones Nora Consilvio

August Allender Tommy Blumenschien(MG) Santiago Sepulveda Scarlet Badman Connor McCourt Abigail Consilvio

Andrew Ard Dakota Honzak Xavier Sarwal Alexandra Inacu

9:50-10:30
Advanced Beginner

10:00-10:40 Intermediate I, II and Competitive Practice

Sophia Marchionini Zoe Gondi
Seamus Rooney

Maddy Baumann Max Gondi
Quinn Marchionini Alyssa Baumann

Jude Rodriguez (ST) Maggie Kralovec William Wilensky- Manha

Ramona Badman

Hobbes Sarwal
Evelyn Jones
Matthias Kralovec (ST 9-10)
Lillian Daniel (7/5-7/9)
Miles Rodriguez (ST)